האור והאופל (אודיסיאה קוריאנית)

184 הצבעות

 

ג'ין סון מי (השחקנית או יון סו) הינה ילדה צעירה בעלת יכולת לראות רוחות ושדים.
היכולות שלה הופכות אותה לילדה בודדה ומנודה משאר הילדים.
היא מקבלת הצעה מפתה ממא וואנג שמכונה מלך שור (השחקן צ'ה סואנג וון), אשר מבטיח לה שיעזור לה להיפטר מהרוחות המציקות. המשימה שהוא מטיל עליה אינה צולחת והיא משחררת בטעות את סון הו גונג (השחקן לי סונג גי). סון הו גונג, החכם הגדול, הוא בן אל מוות ושד בעל כוחות ויכולות אדירים. הוא אמנם חם מזג אך ליבו רגיש וכשטעה ופעל נגד רצון ממלכת השמיים, הוא נענש ונכלא בכלא קסום בהרי "חמשת האלמנטים".
עכשיו, משחלפו 25 שנים, סון הו גונג חי בביתו של מא וואנג והם מנהלים "חיים רגילים" בסיאול המודרנית למרות הכוחות והיכולות הנסתרות שלהם. מא וואנג מנהל סוכנות בידור מפורסמת ומצליחה והם ניזונים מאנרגיה אותם הם שואבים בקונצרטים והופעות שהסוכנות מארגנת. כשג'ין סון מי מצליחה להיזכר בשד אותו היא שיחררה, יחס הכוחות משתנה. מה שמתחילה כאהבה מזוייפת ונטולת רגשות, הופכת עד מהרה לכדור אש לוהט ומתעתע.
האם בת אנוש יכולה להתאהב בשד כל יכול? האם הכוחות והיכולות לראות את הנסתר מקנים לג'ין סון מי את המפתח לליבו של החכם הגדול, סון הו גונג?
דרמה מסתורית וסוחפת מבית היוצר של האחיות הונג המבוססת על רומן סיני ("המסע למערב") בו הדמויות המובילות הם חיות. שור, קוף, כלב וחזיר הם הדמויות המובילות וההרמוניה בין "החיות" מובילה אותנו היישר לדרמת פנטזיה כובשת ומהנה אשר כבשה אותי מהרגע הראשון. הפרקים הינם ארוכים מאד (כמעט שעה וחצי לפרק) אך ההנאה צרופה ויצירה סיפרותית קלאסית מקבלת נופך מעשיר דרך העדשה המודרנית.
לי סונג גי ואו יון סו משחקים בכימיה נהדרת וכך גם צ'ה סואנג וון. הניסיון שלו מוביל את הדרמה ומעשיר את חווית הצפייה. צפייה מהנה!

 

השם בקוריאנית: 화유기
השם באנגלית: A Korean Odyssey
 שם הדרמה: האור והאופל
פרקים: 20
ז'אנר:   קומדיה, מסתורין, פנטזיה
שנה: 2017
שחקנים:

  • Lee Seung-Gi
  • Cha Seung-Won
  • Oh Yeon-Seo
  • Lee Hong-Gi
  • Lee Se-Young

 

תודה רבה לדלית על התרגום המושקע!

פרק 20 ואחרון

תגיות

עוד דרמות בסגנון

Back to top button