דרמות קוריאניות בנטפליקס

דרמות קוריאניות טובות בנטפליקס זאת שאלה שעולה לא מעט בקהילת אוהבי קוריאה. כולנו התמכרנו לבינג'ים ארוכים של פרק אחר פרק, שעה אחר שעה, בין אם אלו סרטים, טלנובלות, סדרות סיטקום או… דרמות קוריאניות כמובן!

ענקית שירותי הסטרימינג האמריקאית, נטפליקס, לא שכחה את אלו שאהבה לדרמות בוערת בליבם ועוד בשנת 2017 הכריזה על הפקת דרמה קוריאנית ראשונה מתוצרתה (בשיתוף ערוץ tvN הקוריאני) – Love Alarm שנקראת בעברית התראת אהבה. הדרמה, מז'אנר דרמות הנעורים, הייתה צפויה לעלות לשירות בשנה לאחר מכן, אבל בגלל עיכובים הפרק הראשון עלה לנטפליקס רק באוגוסט 2019. עם זאת, העיכוב לא מנע מהדרמה בת 8 הפרקים לסחוף רבים ולהפוך ללהיט בינלאומי. ההצלחה של הדרמה הקוריאנית הראשונה של נטפליקס הייתה כה גדולה עד שחודשיים לאחר עליית הדרמה לאוויר, נטפליקס הכריזה כי הדרמה תעלה עם עונה שניה – התראת אהבה 2. ההצלחה האדירה של הדרמה הקוריאנית הראשונה של נטפליקס פתחה חלון לעוד דרמות רבות וטובות שעלו ועוד יעלו בנטפליקס.

כמובן שלא כל הדרמות שעלו לשירות הן הפקות מקור של נטפליקס, התיאבון של קהל הצופות והצופים בדרמות הקוריאניות גרם לנטפליקס לצאת למסע לרכישת זכויות שידור של דרמות קוריאניות מצליחות מהעבר וההווה. בין הדרמות המפורסמות שעלו לנטפליקס כתוצאה מרכישת הזכויות מערוצי הטלויזיה הקוריאניים השונים היו גם הדרמות דו בונג סון האדירה, שיר האהבה שלי, היורשים ודרמות טובות נוספות. מלבד אלו שכבר הפכו לחלק מהגל הקוריאני עוד בתחילתו, ההנגשה של התכנים הקוריאניים לקהל המנויים של נטליפקס, שלפי ההערכות בתחילת שנת 2020 מספר המנויים עומד על יותר מ-165 מיליון, צירפה למשפחת המעריצים עוד עשרות עד מאות אלפי מצטרפות ומצטרפים חדשים. אנחנו כמובן אומרים – ברוכים הבאים לקהילה!

לאלו מכם שכבר שכבר מכירים את עולם הדרמות הקוריאניות ואלו מכם שכבר מכורים ומחפשים אחר "דרמות מומלצות" לצפייה, ריכזנו רשימה של דרמות קוריאניות נבחרות שניתן לצפות בהן בנטפליקס –

Romance is a Bonus Book

עונה אחת בעלת 16 פרקים, בעברית: רומנטיקה היא ספר בונוס, היא דרמה רומנטית שמגוללת את סיפורו של צ'ה יון-הו, סופר צעיר ומחונן שעובד כעורך ראשי בהוצאה לאור. אחת מחברות הילדות שלו היא קופירייטרית מוצלחת, גרושה, אם חד-הורית שמחפשת עבודה אבל למרבה הצער ללא כל הצלחה. רק לאחר רענון קורות החיים היא מצליחה למצוא עבודה ומתחילה לעבוד באותו הבניין של יון-הו שפתאום מוצא עצמו מעורב בחייה.

Hello, My Twenties

שתי עונות, עם 12 ו-14 פרקים בהתאמה, בעברית: שלום שנות העשרים שלי, היא דרמת קומדיה רומנטית שמספרת על 5 סטודנטיות עם אופי שונה, תכונות שונות, מטרות שונות ו… טעם שונה בגברים. הסיפור מתפתח כשהן נפגשות במעונות "בל אפוק" בו הן גרות.

Nightmare High

עונה אחת בעלת 12 פרקים, בעברית: מורה מהגיהנום, היא דרמת מתח שמספרת את סיפורה של כיתה שמגלה יום אחד שהמורה של הכיתה עבר תאונה קשה וכתוצאה מכך אושפז בבית החולים. עד שהמורה ישוב ללמד, מופיע בכיתה מורה מחליף. המורה המחליף רק מתחיל להכיר את תלמידי הכיתה כשדברים מוזרים מתחילים להתרחש. האם מישהו מהתלמידים יספיק להבין מה קורה… לפני שיהיה מאוחר מדי?
שימו לב כי נכון לעכשיו הדרמה לא זמינה בנטפליקס ישראל.

12 Years Promise

עונה אחת בעלת 26 פרקים, בעברית: 12 שנים, היא דרמת רומנטיקה בניחוח אופרת סבון שמגללת את סיפורה של נערה שנכנסת להיריון וכתוצאה מחלץ מצד הוריה נאלצת לעזוב את חבר שלה ולעבור לארה"ב שם היא מאמצת לעצמה זהות חדשה. כעבור 12 שנים בני הזוג נפגשים פעם נוספת, אבל ספק אם העבר ישליך על ההווה.

Back to top button